Anasayfa > Estetik Cerrahi > UYLUK GERME

UYLUK GERME

Aşırı kilo kaybeden kişilerde kilo kaybı sonrasında vücudun birçok bölgesinde deri fazlalıkları meydana gelebilir. Bu bölgeler karın, kol, bel, sırt ve uyluk bölgeleridir. Bu cilt fazlalıkları kişiyi olduğundan kilolu gösterir ve bu kişilerin ideal vücut şekline ulaşması için cerrahi olarak bu cilt fazlalıklarının alınması gerekir.
Ameliyat sonrasında iz kalır mı?
Uyluk germe ameliyatı ile uyluk iç bölgedeki deri fazlalıkları çıkarılır. Fazlalık miktarına göre uyluk iç yüzünde dize doğru uzanan bir iz oluşur. İz zamanla belirginliğini kaybeder ancak tamamen ortadan kaybolması söz konusu değildir.
Ameliyat süreci…
Ameliyat genel veya bölgesel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi ortalama 2 saattir. Hastanede bir gün yatış önerilir. Ameliyattan sonra ağrı olabilir, ancak ağrı kesicilerle bu süreci en hafif şekilde atlatmanız sağlanır. Ameliyat bölgesinde morluk ve hassasiyet de olabilir ve bir ay içerisinde düzelir. Ameliyat sonrasında iki hafta korse kullanımı önerilir. Korse sayesinde gerilen uyluk cildi ile uyluk kasları arasında sıvı birikiminin önlenmesi hedeflenir. Ameliyat sonrasında istenilen ideal görüntünün oluşması için 6 ay beklemek gerekir. Günlük aktivitelere on gün sonra başlanılabilir. Hafif sporlar için bir ay, ağır sporlar içinse üç ay beklemek gerekir. Dördüncü günde banyo yapılabilir.
Rutin kontroller birinci hafta, ikinci hafta, birinci ay, üçüncü ay ve birinci yıl olarak planlanır.
Ayrıntılı bilgi istiyorsanız veya sorularınız varsa iletişim sayfasını kullanarak benimle iletişime geçebilirsiniz.