Anasayfa > Estetik Cerrahi > KOL GERME

KOL GERME

Aşırı kilo kaybeden kişilerde kilo kaybı sonrasında vücudun birçok bölgesinde deri fazlalıkları meydana gelebilir. Bu bölgeler karın, kol, bel, sırt ve uyluk bölgeleridir. Bu cilt fazlalıkları kişiyi olduğundan kilolu gösterir ve bu kişilerin ideal vücut şekline ulaşması için cerrahi olarak bu cilt fazlalıklarının alınması gerekir.
Ameliyat sonrasında iz kalır mı?
Kol germe ameliyatı ile kol ve koltuk altındaki deri fazlalıkları çıkarılır. Fazlalık miktarına göre koltuk altı bölgesinden dirseğe doğru uzanan bir iz oluşur. İz zamanla belirginliğini kaybeder ancak tamamen ortadan kaybolması söz konusu değildir.
Ameliyat nasıl yapılır?
Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi ortalama 2 saattir. Hastanede bir gün yatış önerilir. Ameliyattan sonra ağrı olabilir, ancak ağrı kesicilerle giderilebilir. Ameliyat bölgesinde morluk ve hassasiyet de olabilir ve genellikle bir ay içerisinde düzelir. Ameliyat sonrasında iki hafta korse kullanımı önerilir. Bu korse sayesinde gerilen kol cildi ile kol kasları arasında sıvı birikiminin önlenmesi hedeflenir. Drenler gelen sıvı miktarına göre 1 ila 3 gün arasında tutulur. Ameliyat sonrasında istenilen ideal görüntünün oluşması için 6 ay beklemek gerekir. Günlük aktivitelere on gün sonra başlanılabilir. Hafif sporlar için bir ay, ağır sporlar içinse üç ay beklemek gerekir. Dördüncü günde banyo yapılabilir.
Rutin kontroller birinci hafta, ikinci hafta, birinci ay, üçüncü ay ve birinci yıl olarak planlanır.
Ayrıntılı bilgi istiyorsanız veya sorularınız varsa iletişim sayfasını kullanarak benimle iletişime geçebilirsiniz.