Anasayfa > Medikal Estetik > CİLT BAKIMI

CİLT BAKIMI

Cilt bakımı ; Cildi iyileştirmek için düzenli olarak uygulanan işlemlerin tümüne kısaca cilt bakım denir. Profesyonel ürünlerle uzmanlarca yapılan cildin ihtiyacına uygun derinlemesine bakım işlemleri cilt bakımının ve sağlıklı bir cilde kavuşmanın temelidir. Cildimiz sadece güzel görünmenin değil ruh ve beden sağlığımızın, sosyal hayatımızın da bir parçasıdır.

Cilt bakımı genel olarak hazırlık temizliği, peeling, buhar uygulaması, derin temizleme ve ürün uygulamasından oluşur. Cilt bakımına cildin genel makyaj malzemelerinden, kirlerden, yağlardan temizlenmesi ile başlanır. Peeling aşaması granüllü dermo kozmetik malzemeyle cildin ölü derisinin temizlendiği aşamadır. Buhar uygulama ile cilt derin temizliğe hazırlanır. Hazırlanan cildin akne, komedon, siyah nokta ve ölü hücre temizliği derinlemesine yapılır.

Son aşamada cilt tipine göre cildin onarım, yenileme, anti-aging, nemlendirme gibi cildin en uygun halinin kazandırılması işlemi yapılır. Farklı cilt tipleri farklı bakımlar ve tedaviler gerektirir. Merkezimizde alanında uzman ve sertifikalı çalışanlarımızın yaptığı analizlerle en uygun yöntem ve süreci belirliyoruz.

Cilt bakımı ile ;

  • Akne oluşumunun önlenmesi
  • Çevresel faktörler ve yaş ile oluşan leke sorunlarının giderilmesi
  • Cilt yaşlanmasının etkilerinin ortadan kaldırılması
  • Ciltte renk ve pigment değişiklerinin giderilmesi
  • Gözeneklerin büyümesinin ve deforme olmasının önüne geçilmesi
  • Cildin neminin doğru ölçüde kazanılmasını sağlamaktadır.